Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

KURNÍKŠOPA divadelné predstavenie DS ŠÁCHOR

Dátum: 30.08.2023
Autor: Zuzana Filipová
Počet videní: 1042
2 min. čítania
KURNÍKŠOPA divadelné predstavenie DS ŠÁCHOR

DS ŠÁCHOR si vás dovoľuje pozvať na reprízu záhoráckej komédie KURNÍKŠOPA, ktorá sa bude konať
v Zohore v nedeľu 1.októbra.2023 o 17:00 v miestnom kultúrnom dome.

Predpredaj lístkov v aplikácii
Inviton: https://inviton.eu/e-14732/kurniksopa-repriza-zohor

Viac na www.divadlosachor.sk a FB

KURNÍKŠOPA
Komédia KURNÍKŠOPA je komédiou z pera Jozefa Ovečku v úprave režisérskeho TANDEMU A&M - Andreja Lacka a Martina Bartoša. Táto autorská hra je písaná v záhoráckom nárečí, čo je vzácnosť. Záhoráčtina sa týmto aktom stáva hodná i umenia, nie len vtipov. Hra je originálna v tom, že zachytáva mnoho charakterových čŕt zo života. Každý sa tam vie nájsť. Súbor ostal verný komediálnemu žánru, ktorý mu sedí. Je to ich už 9. hra v poradí. Hra KURNÍKŠOPA, hoc je komédiou predsa v sebe nesie krásne myšlienky, nad ktorými sa oplatí zamyslieť. Samotný dej sa odohráva niekde v neurčitom kraji, čase a priestore, nakoľko hra je nadčasová. Hoc tam započujete v záhoráckom nárečí miesta, ako Šaštín alebo Borský Mikuláš (Búre), čo by nás malo jasne odkázať na mestá na Záhorí, tvorcovia nám to nezjednodušili, pretože hudba aj kostýmy sú motivované Balkánom.

V hre hosťuje známy ochotnícky herec Janko Želipský, ktorý má na svojom konte mnoho odohraných hier. Scéna, rekvizity a kostýmy sú z dielne výtvarníčky a profesionálnej kostymérky Barbory Kotryovej. Režijnú taktovku povedie Andrej Lacko, ktorý je síce ochotníckym režisérom, ale má za sebou už pár režijných počinov. A jeho tvorbu už trochu poznáme.

kurnik_sopa_PLAGAT3_A3_SOBOTA_1.4.2023_1

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.