Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Miestny rozhlas 30. mája

Dátum: 30.05.2024
Autor: Eva Rafajová
Táto novinka bude 30.06.2024 stiahnutá z webu.
Počet videní: 651
3 min. čítania
Miestny rozhlas 30. mája

Prinášame najnovšie správy

Oznamujeme občanom, že v pondelok 3. júna sa budú opäť čipovať smetné nádoby, na uliciach na ktorých sa ešte nečipovalo. Žiadame preto občanov, aby smetné nádoby nechali pred rodinnými domami aj po ich výsype - celý deň. V prípade nepriaznivého počasia, sa čipovanie nádob bude presúvať na nasledujúci termín dňa 1. júla.

Už túto sobotu pozývame všetky deti na cyklistický pretek v Zohore pod názvom Zohorské kolečko.

Pretek sa bude konať v priestore multišportového ihriska kde pre každého pretekára je pripravený pamätný darček. Tento ročník je rozšírený o pretek pre starších a dospelých FUN Eliminátor.

Tí najlepší v každej kategórii budú ocenený vecnými cenami a medailou v dizajne podujatia. Počas preteku sú pripravené sprievodné aktivity, občerstvenie a večer bude zakončený Túlavým kinom.

štart prvej kategórie je o 10:00 hodine. Viac informácií a samotná registrácia na podujatie je dostupných na webovej stránke: www.zohorskekolecko.sk. Registrácia je možná aj v sobotu od 08:30 na mieste akcie. Zohorské kolečko je druhý ročník cyklistickej športovej aktivity pre deti do 12 rokov pod záštitou obce Zohor a s hlavnými partnermi Velocity a FCC environment.
Nezabudnite, v sobotu sa vidíme na ihrisku nie len pri pretekoch detí na Zohorskom kolečku.

V sobotu 1. júna od 15,00 do 17,00 hodiny pred hasičskou zbrojnicou sa uskutoční povinné očkovanie psov proti besnote. Poplatok za jednu vakcínu je 10 €, prineste si so sebou očkovacie preukazy.

Podľa novely veterinárneho zákona 184/2018 je možné zaočkovať len psa, ktorý je začipovaný. Prípadné dočipovanie je možné na mieste, cena je 20 €, treba si priniesť aj občiansky preukaz majiteľa.

Vinotéka Zohor oznamuje občanom, že bude v piatok 31.5.2024 a v sobotu 1. júna od 10,00 do 12,00 hod a od 16,00 do 22,00 hod predávať pečené a grilované kapry, pstruhy a zubáče.

Dobrovoľní členovia Slovenského červeného kríža Zohor, pozývajú darcov krvi a ostatných občanov, ktorí chcú a môžu pomôcť pri záchrane ľudských životov na odber krvi, ktorý sa uskutoční v pondelok 03. 06. 2024 od 8:00 hodiny v kultúrnom dome v Zohore. Ďakujeme a tešíme sa na Vašu účasť!

Občania, ktorí si neboli prevziať v kultúrnom dome dane a poplatky, môžu tak urobiť na Obecnom úrade v bežných úradných hodinách.