Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Miestny rozhlas 31. mája

Dátum: 31.05.2024
Autor: Eva Rafajová
Táto novinka bude 30.06.2024 stiahnutá z webu.
Počet videní: 936
5 min. čítania
Miestny rozhlas 31. mája

Prinášame najnovšie správy

Súkromný podnikateľ z Nových Zámkov bude zajtra od 7,00 do 12,00 hodiny ponúkať čerstvé sladké jahody 1 kg za 3,50 € v 2 kg balení.

Vinotéka Zohor oznamuje občanom, že bude v piatok 31.5.2024 a v sobotu 1. júna od 10,00 do 12,00 hod a od 16,00 do 22,00 hod predávať pečené a grilované kapry, pstruhy a zubáče.

Už túto sobotu pozývame všetky deti na cyklistický pretek v Zohore pod názvom Zohorské kolečko.

Pretek sa bude konať v priestore multišportového ihriska kde pre každého pretekára je pripravený pamätný darček. Tento ročník je rozšírený o pretek pre starších a dospelých FUN Eliminátor.

Tí najlepší v každej kategórii budú ocenený vecnými cenami a medailou v dizajne podujatia. Počas preteku sú pripravené sprievodné aktivity, občerstvenie a večer bude zakončený Túlavým kinom.

štart prvej kategórie je o 10:00 hodine. Viac informácií a samotná registrácia na podujatie je dostupných na webovej stránke: www.zohorskekolecko.sk. Registrácia je možná aj v sobotu od 08:30 na mieste akcie. Zohorské kolečko je druhý ročník cyklistickej športovej aktivity pre deti do 12 rokov pod záštitou obce Zohor a s hlavnými partnermi Velocity a FCC environment.
Nezabudnite, v sobotu sa vidíme na ihrisku nie len pri pretekoch detí na Zohorskom kolečku.

V sobotu 1. júna od 15,00 do 17,00 hodiny pred hasičskou zbrojnicou sa uskutoční povinné očkovanie psov proti besnote. Poplatok za jednu vakcínu je 10 €, prineste si so sebou očkovacie preukazy.

Podľa novely veterinárneho zákona 184/2018 je možné zaočkovať len psa, ktorý je začipovaný. Prípadné dočipovanie je možné na mieste, cena je 20 €, treba si priniesť aj občiansky preukaz majiteľa.

Oznamujeme občanom, že v pondelok 3. júna sa budú opäť čipovať smetné nádoby, na uliciach na ktorých sa ešte nečipovalo. Žiadame preto občanov, aby smetné nádoby nechali pred rodinnými domami aj po ich výsype - celý deň. V prípade nepriaznivého počasia, sa čipovanie nádob bude presúvať na nasledujúci termín dňa 1. júla.

Dobrovoľní členovia Slovenského červeného kríža Zohor, pozývajú darcov krvi a ostatných občanov, ktorí chcú a môžu pomôcť pri záchrane ľudských životov na odber krvi, ktorý sa uskutoční v pondelok 03. 06. 2024 od 8:00 hodiny v kultúrnom dome v Zohore. Ďakujeme a tešíme sa na Vašu účasť!

Vážení občania, pozývame vás od 1. až do 30. júna na interaktívnu výstavu s názvom Záhady vedy do nákupného centra Bory Mall v Bratislave. Čakajú vás hádanky, klamy, ale aj rôzne exponáty. Pripravené máme disciplíny ako postreh, rýchlosť reakcie, silák, kriminálka, vyhrab dinosaura, labyrint. Deti sa môžu stať na chvíľu archeológmi, vyskúšať si, ako funguje čierna diera či ako vidia zvieratá. Nebude chýbať hra na automechanika, ale objavíme spolu aj vesmír. Počas celého júna sa teda vidíme na interaktívnej výstave Záhady vedy v Bory Mall. Vstupné je zadarmo. Viac informácií sa dozviete na našej webovej stránke www.borymall.sk Tešíme sa na vašu návštevu.

Občania, ktorí si neboli prevziať v kultúrnom dome dane a poplatky, môžu tak urobiť na Obecnom úrade v bežných úradných hodinách.